Geri Dönüşüm Tasarımları

Geri Dönüşüm Tekniği ile Evde Yapılmış Kadın Aksesuar Ürünlerini Kategorilere Göre Keşfedin

Can alıcı renklerin hakim olduğu, telden bakırdan eski pantolondan çantadan kolyeden veya sokakta her gün rastlayabileceğiniz kırık araba cam parçalarından geri dönüşüm tarifleriyle evde kolayca yapabileceğiniz küpe takı kolye çanta şort etek gözlük modellerini, eviniz için dekoratif süsleri ve diğer dönüştürülmüş ürünleri keşfedin. Geri Dönüşümün püf noktalarıyla renk uyumunu bir araya getirerek herkesi hayran bırakacak eşsiz tasarımlar elde edin.


Atmayı düşündüğünüz eşyalarınızın değerini geri dönüşüm ile fark edecek hiçbir mağaza da eşine rastlayamayacağınız benzersiz şık tasarım ürünlerine dönüştüreceksiniz.


Her gün çöpe attığınız eski kot pantolonlardan, çantalardan evde kolayca yapabileceğiniz geri dönüşüm şort etek tasarımlarını keşfedin. Dönüşüm pazarını takip ederek şort etek yapımını öğrenin.Atmayı düşündüğünüz eşyalarınızın değerini geri dönüşüm ile fark edecek hiçbir mağaza da eşine rastlayamayacağınız benzersiz şık tasarım ürünlerine dönüştüreceksiniz.

 • GERİ DÖNÜŞÜM PATCHWORK KIYAFET TASARIMLARI
  Bugün vintage meraklılarının, eskiseverlerin ev dekorasyonlarında kullandıkları patchwork’ün, Türk kültüründeki adı yörelere göre değişse de, yama işi, kırkpare, ulama, kırkyama en bilindik tanımlamalardır. Eski kumaşlar atılmaz, üçgen ya da kare şekilde kesilir ve biriktirilir.Her yapanın içine kendi zevkini katarak renk uyumuna göre dizdiği bu çeşitli dokulardaki artık kumaş parçaları birbirlerine dikilerek birleştirilir. Bu tam manası ile bir geri dönüşüm, sürdürülebilirlik örneğidir işte.
 • EBRU YAŞINEL GERİ DÖNÜŞÜM KÜPE TASARIMLARI-21
  Geri dönüşüm ve Küpeİçindekiler1 Geri dönüşüm ve Küpe2 KÜPE AŞKIM NASIL BAŞLADI?3 Kedimin mama kabından “Ajda” küpesi yaptım Eski çağlarda küpe, erkekler tarafından güç ve…
 • Geri Dönüşümle Kırık Cam, Bozuk Para veya Mama Kabı Gibi Malzemelerle Evde Yapabileceğiniz “Küpe Tasarımları”
  Kadınların en gözde süs eşyalarından biri olan küpe, sanılanın aksine ilk olarak Mısırlı erkekler tarafından kullanılmaya başlanmış. Daha sonraları Babil ve Asya uygarlıkları arasında hızla yayılmıştır. Tarihte Türkler, Uygurlar, Moğollar, Oğuzlar, Türkmenler tarafından kullanılan küpe, Yavuz Sultan Selim gibi Osmanlı padişahlarının da dikkatini çekmiştir.
 • 22 NİSAN DÜNYA GÜNÜ – EARTH DAY
  İlk olarak 1969 yılında UNESCO Dünya Konferansında John McConnel dünyanın gidişatından kaygı duyduğunu belirterek çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla her yılın 22 Nisan’ının Dünya Günü olarak kutlanılmasını teklif etmiş. O gün bugündür Dünya Günü kutlanıyor kutlanmasına da, insanoğlu bu kutlamalarda ne kadar samimi o tartışılır işte.
 • GERİ DÖNÜŞÜM İLE KARBON SALINIMINA SON – 2021
  Dünyamızda karbon en çok karbondioksit olarak bulunur. Karbondioksit günlük olarak ve mevsimlik olarak sıcaklıkların çok fazla düşmesine ya da yükselmesine engel olur. Denizler ve atmosfer arasında bir karbon alış verişi vardır.
 • EMİNE ERDOĞAN ve SIFIR ATIK 2021
  Ülkemizde, “Sıfır Atık, Çöp Ayırma, Geri Dönüşüm” gibi çevreci sözcükleri yüksek sesle ilk O’un ağzından duyduk. Kendisini, vatanın insanını, havasını, suyunu, taşını, toprağını, kurdunu, kuşunu korumaya adamış, bu yüksek ruhlu Hanımefendi kimdir diye sormama bilmem gerek var mı? Sıfır Atık Hareketini başlatmış, bu başlık altında geliştirdiği son derece önemli proje ve eylemlerle doğa sevgisi ve çevre duyarlılığına dikkatleri çekmiş bu yüce gönüllü Hanımefendi elbette Sayın Emine Erdoğan’dır.
 • Sürdürülebilir Moda ve Geri Dönüşüme H&M NIKE ADIDAS ve KIĞILI’dan Tam Destek
  Son zamanlarda hayatımıza giren çevreci sözcüklerden birisi de ”Sürdürülebilir Moda” dır. Moda sektörü uzun yıllardan beri üreticisiyle, tüketicisiyle, nakliyecisiyle, tasarımcısıyla dünyayı örümcek ağı gibi sarmış, güçlü sektörler arasında en ön sıralarda yerini almıştır. Tekstil atıkları, sağlıksız hammadde kullanımı ile çevreye ve insana verdiği zararlar ise inanılmaz boyutlara ulaşmıştır maalesef.
 • Evde Kolayca Bedeninize Uygun ŞORT ETEK Yapımı ve Geri Dönüştürülmüş “Şort Etek Tasarımları”
  Ben tam bir şortetek aşığıyım. Şimdi aranızda bana”elli yaşından sonra hiç giyilecek şey mi şortetek” diyenleriniz mutlaka çıkacaktır. Giyilir efendim, şayet fiziğiniz müsait ise,giyeceğiniz yeri ve zamanı ayarlamayı da iyi becerebiliyorsanız neden giyilmesin.
 • EBRU YAŞINEL’IN GERİ DÖNÜŞÜM TASARIMLARININ HİKAYESİ
  Hemen hemen her kadının evinde içi dağılmış boncuklar, birbirlerine dolanmış kördüğüm olmuş kopuk zincirler, teki kaybolmuş küpeler, kararmış kolyeler, bilezikler, yüzükler, pullar, taşlar, payetler ile dolu çöpe atılmayı bekleyen takı kutusu vardır öyle değil mi?
 • Annemin “ESKİCİ KAPSAR”ı mı ? Yoksa Yaratıcı “GERİ DÖNÜŞÜM TASARIMLARI” mı ?
  Eskileri çok sevdiğimden annem bana hep “Eskici Kaspar” der. Bana çocukluğumu hatırlattığından mıdır yoksa annemin babamın gençliklerine olan hayranlığımdan mıdır nedendir bilmem ama ben bir 1970’ler tutkunuyum. O dönemin gözleri tok gönülleri zengin insanlarına, kız tavlarken zenginliklerini gizleyen delikanlılarına, görgülü zenginlerine, onuruna düşkün fakirlerine hep hayranlık duymuşumdur.Leave a Comment